Ritual Tattoo Terapie

Životní cesta pod tvou kůží

dscf7705jpg_53235818902_o

prožitek je stejně důležitý jako výsledek 

Objevení vlastního designu, naladění se na tělo a léčivý a rozvijející prožitek tetování, na který tělo i duše nezapomene a pomůže otevřít novou životní etapu

Můj přístup je založený na oddání se procesu, spoluobjevování a sdílení.

Vizuální vyjádření hledáme společně, pomocí terapeutických aktivit poodhalíme tvou vlastní vnitřní symboliku.

 

Nebudeme se inspirovat fotkami z internetu či symboly z jiných kultur, neboť ta síť uvnitř vlastní mysli je daleko bohatší, stačí do ní vstoupit.

Chce to ovšem čas, nestačí tedy rovnou začít tvořit návrh a tetovat, samotné tetování je až závěrečnou fází terapeutického a tvořivého procesu.

 

 

Nekopíruji postupy, rituály ani symboly od jednotlivých kmenů či kultur, pomáhám objevovat

tvé vlastní vnitřní obrazy a symboly, průběh rituálu je i tvým dílem.

Tetuji metodou Hand poke, tedy ručně, beze strojku.

 

Terapie, intuitivní tvorba, meditativní stav a ponor do hlubin duše

To vše lze zažít při tetování

Pohledy na Ritual Tattoo Terapii

dscf7608jpg_53236673526_o
dscf7621jpg_53236976213_o

Přechod do nové životní kapitoly

Tetování může být milníkem v životě, navždy zapsaným na tvé kůži. Může pomoci ukotvit to, kam chceš směřovat ve své další cestě.

Proces fyzické transformace je symbolickým začátkem vnitřní transformace.

Tetování je i traumatickou zkušeností pro kůži, ale když se zahojí, může se proměnit a přinést pokrok, trauma po tetování tak není pouze nevzhlednou jizvou, ale symbolem s jasnějším příběhem.

Otisk vnitřního světa na našem těle

Připomíná, kým jsme a kam chceme směřovat. Díky arteterapeutickým aktivitám a imaginativním technikám objevíš symboly a tvary z nevědomí, které sis dosud nemohl/a vybavit.

Práce s bolestí

Není potřeba se od bolesti odklánět a pouze čekat až přebolí. Bolest samotná nás může posílit a dostat do vlastního těla, připomenout nám, že žijeme v tomto světě a ve fyzickém těle.

Tetování nám připomíná, že změna, se často neobejde bez bolesti.

 

Zaměření se na samotný proces

Při samotném tetování budeme udržovat soustředění na vnitřní proces. Lepší je ticho, než zaplňovat prostor myšlenkami, které odklání pozornost od toho hlavního, vlastního záměru.

Zůstaňme v sobě, je to čas pro tebe, samotný proces tvorby tetování může obohacovat, pokud v něm zůstaneme a budeme procesu důvěřovat.

 

Bolest při rituálu přináší pokoru, důvěru v sebe sama a ukotvení se ve svém záměru.

Jak to probíhá?

První den setkání

Až 8  hodin konzultace, výtvarné tvorby, imaginativních technik, arteterapie. Můžeme protkat i procházkou přírodou. Bude to den jenom pro tebe, pro otevírání tvých témat a zkoumání symbolů, které je mohou vyjadřovat. Symboly nedosazuji já, ale hledáme je společně. Celý tento čas bude jedinečným výtvorem nás obou, krokem do hlubin tvé duše, kdy budeš mít možnost potkat se sám se sebou nejen ve slovech, ale i v barvách a tvarech.

Společně příjdeme na to, jak tvé téma vyjádřit a projevit na své kůži.

Druhý den setkání

Až 8  hodin tetování, kterému předchází relaxační meditace a bioenergetické cvičení. Obojí slouží k naladění na své tělo a k přípravě na léčivý proces tetování.

Má Tvorba

Ukázka mé výtvarné tvorby, každé tetování je výsledkem jedinečného setkání. Foto tetování klientů neprezentuji, cítím, že něco, co má rituální a terapeutický přesah nechci uvádět do veřejného portfolia.

Zkušenosti klientů

"Hned zpočátku jsem cítil, že je u Vojty prostor otevřít citlivější témata, to dalo možnost jít více do hloubky a rozkrývat smysluplné symboly. Osobně pro mě byla zajímavá část arteterapie, kde jsem maloval témata, která se v procesu vynořila a taky pocity, které jsem u nich prožil. Rovněž samotná příprava před tetováním, bioenergetická a meditativní cvičení, příležitost napojit se na tělo, vedla k pocitu svátosti a rituálnosti, což prožitek umocnilo. Cením i to, že jsem mohl podobu tetování stále komunikovat a Vojta se snažil ušít obraz na míru. Rozhodně bych se nebál naši společnou seanci zopakovat!" - Petr

 

"Měla jsem tu čest nechat se potetovat v rámci rituálního tetování. Celé to pro mne byl velký zážitek. Možnost dopřát si dva dny pro sebe.
Sezení, které tetování předcházelo, mi umožnilo podívat se do svého nitra a objevit pár témat, která každodenně řeším, aniž bych si to uvědomovala. Vojta celé sezení vedl s pochopením a já měla díky tomu pocit bezpečí. 
Následná arteterapie byla něco úžasného!

Ztvárnění témat, mi dovolilo více je pochopit, najít v sobě pevný bod a od něj se odrazit.
Samotné tetování probíhalo za vůně vonné tyčinky a zvuků tibetské mísy. Metoda hand poke byla něžná a dokonce se mi u toho povedlo usnout! Žádná velká bolest, žádné "tohle ještě vydržím", co znám z klasického tetování. Prostě a jednoduše to byl úžasný zážitek.
Následně léčení tetování provázelo i léčení mne samotné. Neříkám, že mám vše vyřešené, ale kdykoliv se podívám na výtvor těchto dvou dnů, musím se usmívat a cítím, jak se mi uvnitř rozlévá úleva.
Doporučuji každému, kdo má nějaké trable a chce se posunout dál. Každému, kdo touží po jemném převedení přes obtížné období. Ale i každému, kdo prostě jen chce zažít něco nového." - Lenka

Pro Zájemce

Pokud se chceš domluvit na setkání, stačí napsat do formuláře níže, je fajn se o tobě a tvé motivaci trochu rozepsat.

Cena za dvoudenní setkání je 6200,-, záloha za termín je 2800,-.

Místo setkání:
U nás Za Břehem, Strážná u Lanškrouna, máme místnosti pro hosty, není problém zde přespat a dá se i přijet o den dříve či se zdržet o den déle.
Pokud máš jiné místo (třeba domov), kde bys chtěl/a, aby tato událost proběhla, můžu přijet, nechám si proplatit cestu a čas cesty a potřebuju na takovém místě mít kde přespat.  Jsem poměrně akční člověk a rád cestuji.

 

Podrobnější podmínky a volné termíny zašlu až po kontaktování.

Máš jakékoliv dotazy,

nápady na spolupráci 

a  nebo se chceš domluvit na setkání?

 

Můžeš mi napsat, rád se dozvím více.

 

Historie Tetování

Tetování v minulosti nebylo o vzhledu a dekoraci kůže, ale o komunikaci a projevení sebe v rámci komunity do které patřím a o léčení skrze symboly, rituál a bolest.

Rituál tetování u domorodých kmenů značil přechod do nového statusu, do nové životní fáze. Tetování symbolizovaly také utvoření nových vztahů a znak odvahy.

 

Nejstarší nalezené tetování na zmrzlém těle muže s přezdívkou Otzi byly vytetované čárky a body na akupunkturních bodech. Ve vesnici Wui v Nagalandu  žije Neyoung, která tak stejně tetuje se záměrem léčby bolestí. V dubnu 2023 jsem si splnil sen a navštívil tuto oblast.

Na vlastní kůži jsem zažil tetování od Neyoung a prožil jsem jej jako osobní přechodový rituál.

Tetování v Nagalandu je rychle umírající tradicí, díky příchodu křesťanství už v tomto Indickém státě takřka nikdo rituálně netetuje.
Když jsem se starších ptal na jejich tetováni, často zmiňovali, že tento den byl velkou oslavou pro celou vesnici a jednou z nejdůležitějších událostí v jejich životě.

 

 

Foto mého přechodového rituálu, osobně ale tetuji s rukavicemi, desinfekcí a moderním vybavením.

Kontaktní údaje

    Bc. Vojtěch Ospalík, Strážná 65, 56301

    Email: vojtech@zabrehem.cz

    IČO: 21299722

    Adresa sídla: Strážná 65, 563 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Údaje o ochraně osobních údajů a GDPR

Uživatelské podmínky